Τη μοναξιά της κορυφής για πρώτη φορά φέτος, απολαμβάνει από το απόγευμα του Σαββάτου η Μπάγερν!
Οι Βαυαροί ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Λεβερκούζεν στην "Μπάι Αρένα" για την 8η αγωνιστική, αλλά ο βαθμός αυτός αρκούσε για να τους φέρει στην πρώτη θέση από τη στιγμή που η Ντόρτμουντ νωρίτερα είχε χάσει με 2-0 από την Γκλάντμπαχ.
Στο 29’ ο Ριμπερί δημιούργησε... ρήγμα από τα αριστερά κι έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι, όπου ο Κρόος με σουτ άνοιξε το σκορ. Μόλις δύο λεπτά μετά, δύο ασθενείς επεμβάσεις του Νόιερ, πρώτα σε σέντρα του Μπέντερ και μετά σε σουτ του Μπένις, έστρωσαν την μπάλα στο διάβα του Σαμ που σε κενή εστία ισοφάρισε. Οι Βαυαροί, που στις καθυστερήσεις έχασαν διπλή ευκαιρία με Γκέτσε και Σβαϊνστάιγκερ για να πάρουν τη νίκη, έφτασαν τους 20 βαθμούς και έχουν έναν περισσότερο από Ντόρτμουντ και Λεβερκούζεν, που συγκατοικούν στη δεύτερη θέση.
Δείτε τα Highlights ΕΔΩ!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjaj-hYlSYDWgGZeThm2YBrHhzYOuZqEDYrDwJv5FPmVCxXAEv_AiH5xk_hhJX-BToHWEVxMSL7mGealO7J6SCnvfH0NZxaPiOstKybM1sk0wxzDAAY1C4QtJpSIgffWJDe_j1_uCZyZbw/s1600/113210.jpg)
Οι Βαυαροί ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Λεβερκούζεν στην "Μπάι Αρένα" για την 8η αγωνιστική, αλλά ο βαθμός αυτός αρκούσε για να τους φέρει στην πρώτη θέση από τη στιγμή που η Ντόρτμουντ νωρίτερα είχε χάσει με 2-0 από την Γκλάντμπαχ.
Στο 29’ ο Ριμπερί δημιούργησε... ρήγμα από τα αριστερά κι έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι, όπου ο Κρόος με σουτ άνοιξε το σκορ. Μόλις δύο λεπτά μετά, δύο ασθενείς επεμβάσεις του Νόιερ, πρώτα σε σέντρα του Μπέντερ και μετά σε σουτ του Μπένις, έστρωσαν την μπάλα στο διάβα του Σαμ που σε κενή εστία ισοφάρισε. Οι Βαυαροί, που στις καθυστερήσεις έχασαν διπλή ευκαιρία με Γκέτσε και Σβαϊνστάιγκερ για να πάρουν τη νίκη, έφτασαν τους 20 βαθμούς και έχουν έναν περισσότερο από Ντόρτμουντ και Λεβερκούζεν, που συγκατοικούν στη δεύτερη θέση.
Δείτε τα Highlights ΕΔΩ!