Το παιχνίδι που θα δώσει ο Παναθηναϊκός την ερχόμενη Κυριακή με αντίπαλο τον Πανθρακικό στο γήπεδο της Λεωφόρου θα είναι το 500ο στην ιστορική έδρα των «πρασίνων» για την Α΄ Εθνική από το 1959!
Για τη σημαντική αυτή επέτειο, μίλησε πρόεδρος του «τριφυλλιού» Γιάννης Αλαφούζος, εκφράζοντας ην ευχή να πανηγυρίσει ο Παναθηναϊκός πολλούς τίτλους στην Λεωφόρο!
Αναλυτικά ο πρόεδρος του «τριφυλλιού» δήλωσε στο “Goal”:
«Η Λεωφόρος Αλεξάνδρας δεν είναι απλώς ένα ιστορικό γήπεδο. Είναι το σπίτι του Παναθηναϊκού, είναι ο τόπος όπου χτυπάει η καρδιά του μεγαλύτερου ελληνικού συλλόγου. Γι' αυτό άλλωστε γυρίσαμε και πάλι εκεί, γι' αυτό και γίνονται προσπάθειες να γίνει πιο όμορφη, πιο μοντέρνα και πιο λειτουργική.
Με την ευκαιρία συμπλήρωσης 500 αγώνων Α΄ Εθνικής στο Απόστολος Νικολαϊδης είναι αυτονόητο πως εύχομαι να τους χιλιάσουμε και παράλληλα να πανηγυρίσουμε πολλούς τίτλους και να ζήσουμε στιγμές δόξας. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε σταθερή πορεία εξυγίανσης και σύντομα θα είναι και πάλι έτσι όπως τον ονειρεύονται τα εκατομμύρια των οπαδών του.
Στην προσπάθεια αυτή τους θέλουμε όλους δίπλα μας, ώστε ενωμένοι να ξεπεράσουμε κάθε εμπόδιο που θα παρουσιαστεί στο δρόμο μας για την επιστροφή στις επιτυχίες».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiGDOBsaFhehI-ct4An-5OZKNa5wvUGKORTkNZLUy-xXM0VTdpuvoo9HYt_GPkvVkkyxMYQrBrszwE4QOqerM0IuuP1X2x8ZOWdQ4TBFxSym-i1XdCXnBEhLsxirok7GzVARA6NxY0aag/s1600/109480.jpg)
Για τη σημαντική αυτή επέτειο, μίλησε πρόεδρος του «τριφυλλιού» Γιάννης Αλαφούζος, εκφράζοντας ην ευχή να πανηγυρίσει ο Παναθηναϊκός πολλούς τίτλους στην Λεωφόρο!
Αναλυτικά ο πρόεδρος του «τριφυλλιού» δήλωσε στο “Goal”:
«Η Λεωφόρος Αλεξάνδρας δεν είναι απλώς ένα ιστορικό γήπεδο. Είναι το σπίτι του Παναθηναϊκού, είναι ο τόπος όπου χτυπάει η καρδιά του μεγαλύτερου ελληνικού συλλόγου. Γι' αυτό άλλωστε γυρίσαμε και πάλι εκεί, γι' αυτό και γίνονται προσπάθειες να γίνει πιο όμορφη, πιο μοντέρνα και πιο λειτουργική.
Με την ευκαιρία συμπλήρωσης 500 αγώνων Α΄ Εθνικής στο Απόστολος Νικολαϊδης είναι αυτονόητο πως εύχομαι να τους χιλιάσουμε και παράλληλα να πανηγυρίσουμε πολλούς τίτλους και να ζήσουμε στιγμές δόξας. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε σταθερή πορεία εξυγίανσης και σύντομα θα είναι και πάλι έτσι όπως τον ονειρεύονται τα εκατομμύρια των οπαδών του.
Στην προσπάθεια αυτή τους θέλουμε όλους δίπλα μας, ώστε ενωμένοι να ξεπεράσουμε κάθε εμπόδιο που θα παρουσιαστεί στο δρόμο μας για την επιστροφή στις επιτυχίες».