«Πάνοπλος» θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός στο αυριανό (Κυριακή) ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα!
Οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν δίχως επιπλέον προβλήματα την προετοιμασία τους, και κατόπιν έγινε γνωστή η αποστολή τους, στην οποία συμμετέχουν τόσο ο Νίκος Μαρινάκης (που ξεπέρασε το πρόβλημα στον δικέφαλο) όσο και ο Αμπντούλ Ατζαγκούν.
Όσον αφορά, τώρα, στην ενδεκάδα, ο τεχνικός, Γιάννης Αναστασίου, έδειξε να έχει καταλήξει στους 10 από τους 11 παίκτες. Η θέση που ακόμη... «παίζεται» είναι μια εξ αυτών της άμυνας. Αν παίξει βασικός ο Μαρινάκης στο δεξί άκρο, θα μείνει εκτός ο Ρισβάνης και θα αγωνιστεί ως στόπερ ο Τριανταφυλλόπουλος.
Σε αντίθετη περίπτωση η τετράδα της άμυνας θα είναι η ίδια που ξεκίνησε την περασμένη Κυριακή κοντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Επίσης, θέση στο βασικό σχήμα διεκδικεί και ο Μέντες.
Αναλυτικά η αποστολή: Κοτσόλης, Καπίνο, Αναγνωστόπουλος, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Ρισβάνης, Νάνο, Χουχούμης, Λαγός, Μέντες, Ατζαγκουν, Αμπεΐντ, Ζέκα, Πράνιτς, Ντίνας, Κλωναρίδης, Μπαϊράμι, Μπεργκ και Φιγκερόα.
Στη σημερινή προπόνηση οι ποδοσφαιριστές της ομάδας ξεκίνησαν με ζέσταμα, συνέχισαν με ασκήσεις κατοχής της μπάλας «5-2», δίτερμα και τελειώματα και ολοκλήρωσαν με εξάσκηση στις στατικές φάσεις. Σε θεραπεία υποβλήθηκαν οι Ταμπάκης και Αποστολόπουλος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8I5GQK9JiFkzrxpD2NLLECctvLl739ZbyOhhqm4a9NWiyyDfG293HkgKYR4hCtnQqgDyDIAy5WByErw6jheZE5pQpfp_mSQDfTRM2nvjJdVjIkggtqcD3tsZA37soH7spwwo7ty_ZA-A/s1600/112803.jpg)
Οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν δίχως επιπλέον προβλήματα την προετοιμασία τους, και κατόπιν έγινε γνωστή η αποστολή τους, στην οποία συμμετέχουν τόσο ο Νίκος Μαρινάκης (που ξεπέρασε το πρόβλημα στον δικέφαλο) όσο και ο Αμπντούλ Ατζαγκούν.
Όσον αφορά, τώρα, στην ενδεκάδα, ο τεχνικός, Γιάννης Αναστασίου, έδειξε να έχει καταλήξει στους 10 από τους 11 παίκτες. Η θέση που ακόμη... «παίζεται» είναι μια εξ αυτών της άμυνας. Αν παίξει βασικός ο Μαρινάκης στο δεξί άκρο, θα μείνει εκτός ο Ρισβάνης και θα αγωνιστεί ως στόπερ ο Τριανταφυλλόπουλος.
Σε αντίθετη περίπτωση η τετράδα της άμυνας θα είναι η ίδια που ξεκίνησε την περασμένη Κυριακή κοντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Επίσης, θέση στο βασικό σχήμα διεκδικεί και ο Μέντες.
Αναλυτικά η αποστολή: Κοτσόλης, Καπίνο, Αναγνωστόπουλος, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Ρισβάνης, Νάνο, Χουχούμης, Λαγός, Μέντες, Ατζαγκουν, Αμπεΐντ, Ζέκα, Πράνιτς, Ντίνας, Κλωναρίδης, Μπαϊράμι, Μπεργκ και Φιγκερόα.
Στη σημερινή προπόνηση οι ποδοσφαιριστές της ομάδας ξεκίνησαν με ζέσταμα, συνέχισαν με ασκήσεις κατοχής της μπάλας «5-2», δίτερμα και τελειώματα και ολοκλήρωσαν με εξάσκηση στις στατικές φάσεις. Σε θεραπεία υποβλήθηκαν οι Ταμπάκης και Αποστολόπουλος.