Μετά το... κάζο από την Αλμερία, αλλά και τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τη Ρεάλ, η Ατλέτικο είναι και πάλι εδώ!
Οι "ροχιμπλάνκος" έδωσαν "απαντήσεις" κόντρα στη Βαγιαδολίδ, της οποίας επικράτησαν πολύ εύκολα 3-0 στο "Βιθέντε Καλντερόν" και επανήλθαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.
Από πολύ νωρίς οι Μαδριλένοι έγιναν το απόλυτο αφεντικό του αγώνα. Διότι στο 3’ ο Ραούλ Γκαρθία έβαλε μπροστά την ομάδα του, ενώ πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί απ’ το πρώτο, ήρθε και δεύτερο τέρμα στο 5’ με τον Ντιέγκο Κόστα να βρίσκει δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανήμποροι να αντιδράσουν κι απλώς ο Γκοντίν στο 74’ υπέγραψε το άνετο τρίποντο για τους πρωτεουσιάνους που ανέβηκαν στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν με 60 βαθμούς κι ενώ Μπαρτσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης έχουν 57 με ματς λιγότερο!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzhWcVRP7TCeCyMFV0-hOnbMT1Fo5t1jeJShMQeyFkCGgV3oPUivvwCc0-eKKpB7x-ncuVhaL0E6M3NqqfmtGiByN4Arf6Rwem2lB7dlM6bjlP4TBADqOqCHCkEhq-Y8ZYHQYkmGo_U5I/s1600/125638.jpg)
Οι "ροχιμπλάνκος" έδωσαν "απαντήσεις" κόντρα στη Βαγιαδολίδ, της οποίας επικράτησαν πολύ εύκολα 3-0 στο "Βιθέντε Καλντερόν" και επανήλθαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.
Από πολύ νωρίς οι Μαδριλένοι έγιναν το απόλυτο αφεντικό του αγώνα. Διότι στο 3’ ο Ραούλ Γκαρθία έβαλε μπροστά την ομάδα του, ενώ πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί απ’ το πρώτο, ήρθε και δεύτερο τέρμα στο 5’ με τον Ντιέγκο Κόστα να βρίσκει δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανήμποροι να αντιδράσουν κι απλώς ο Γκοντίν στο 74’ υπέγραψε το άνετο τρίποντο για τους πρωτεουσιάνους που ανέβηκαν στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν με 60 βαθμούς κι ενώ Μπαρτσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης έχουν 57 με ματς λιγότερο!