Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε με 2-0 της Νυρεμβέργης στο ντέρμπι της Βαυαρίας για την 20η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.
Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 18΄ με τον Μάντζουκιτς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαμ στο 49΄.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Νυρεμβέργη (Γκέρτιαν Φέρμπεεκ): Σέφερ, Τσάντλερ (10΄Ανγκά), Πετράκ, Πινόλα, Πλάτενχαρτ, Φραντς, Φόιλνερ, Κιοτάκε, Χλούσεκ (76΄Γκέμπχαρτ), Ντρμιτς, Γκίντσεκ (22΄Πέκχαρτ)
Μπάγερν (Πεπ Γκουαρδιόλα): Νόιερ, Αλάμπα, Ντάντε, Μπόατενγκ, Ραφίνια, Λαμ, Τιάγκο, Γκέτσε, Μίλερ (72΄Μαρτίνεθ), Ρόμπεν (81΄ Σακίρι), Μάντζουκιτς (86΄Πισάρο)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_Mknr58dLeN8z2x3CbDp7kqizMDEDv_s98BgF817N5MsVNvPxBlR1pktV3vWUucf8ANVymfE_oixpJv_WGNwEAPaAqVIhhlElVjXD3ekvjimzL0n9-McWlP5WpVKv-o_EqBF8ldnjLe8/s1600/13_137.jpg)
Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 18΄ με τον Μάντζουκιτς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαμ στο 49΄.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Νυρεμβέργη (Γκέρτιαν Φέρμπεεκ): Σέφερ, Τσάντλερ (10΄Ανγκά), Πετράκ, Πινόλα, Πλάτενχαρτ, Φραντς, Φόιλνερ, Κιοτάκε, Χλούσεκ (76΄Γκέμπχαρτ), Ντρμιτς, Γκίντσεκ (22΄Πέκχαρτ)
Μπάγερν (Πεπ Γκουαρδιόλα): Νόιερ, Αλάμπα, Ντάντε, Μπόατενγκ, Ραφίνια, Λαμ, Τιάγκο, Γκέτσε, Μίλερ (72΄Μαρτίνεθ), Ρόμπεν (81΄ Σακίρι), Μάντζουκιτς (86΄Πισάρο)