Μετά το διπλό στο Λονδίνο επί της Άρσεναλ (2-0) για τη φάση των ''16''
του Τσάμπιονς Λιγκ, η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με 4-0 το Αννόβερο εκτός
έδρας στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.
Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 25΄ με τον Μίλερ και εννιά λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αλκάνταρα. Η Μπάγερν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 59΄ με τον Μίλερ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση και το ''κερασάκι στην τούρτα'' έβαλε ο Μάντζουκιτς στο 66ο λεπτό.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDuj1J5La7gxSy57IqVJA-OUnG92gURCSZfz04jW6CnIBhnB6YeQtplvYQx8XOvfBFJy-zIqlCxQWC1J9HO2jySxCtiXSH3x89v5H6K4uJrao3M8n4q84-znenG9yrGk8njFrqStcCuXfc/s1600/36_97.jpg)
Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 25΄ με τον Μίλερ και εννιά λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αλκάνταρα. Η Μπάγερν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 59΄ με τον Μίλερ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση και το ''κερασάκι στην τούρτα'' έβαλε ο Μάντζουκιτς στο 66ο λεπτό.