Είμαι ποδοσφαιριστής, επαγγελματίας. Από τη μπάλλα βγάζω το
ψωμί μου. Και κάνω παντελόνι σύμφωνα με την αξία μου. Ό, τι λέει το
συμβόλαιό μου. Ας πούμε ότι είμαι ο Μπεργκ. Ο παικταράς ο Σουηδός, ο οποίος στον Παναθηναϊκό με το παραπάνω βγάζω τα λεφτά μου. Δεν τα παίρνω τζάμπα.
Πρόσεξε φάση και πες μου ποια είναι η γνώμη σου στην περίπτωση που ο Παναθηναϊκός κερδίζει με το σπαθί του την πρόκριση στην Ευρώπη. Εγώ, ο επαγγελματίας Μπεργκ, χωρίς να φταίω τίποτα, αν η ΠΑΕ δεν πάρει αδειοδότηση, δεν χάνω; Χάνω.
Κέρδος οικονομικό για τον Παναθηναϊκό αν παίξει στην Ευρώπη. Ζημιά αν του αρνηθούν τη συμμετοχή στο γιουρόπα διότι η ΠΑΕ δεν έχει το απαιτούμενο good standing. Εγώ, ο παίκτης, νομιμοποιούμαι να προσφύγω κατά της ομάδας μου, για διαφυγόντα κέρδη. Έτσι δεν είναι; Έτσι είναι.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiiFx2QyLkiwTfCyFuBpdSgURiJ6Wr53gJ_gYznBA9s3YUgUHB9qNecA7Hr0cGTld08hZQGghyphenhyphengY4vTd7BuENXWFpgPuHfX5u0SKgupPCbGWJ9pb7pp2w_M7JlecvtzR580mpy4EkjvVBrZ/s1600/ImageGen.ashx.jpg)
Πρόσεξε φάση και πες μου ποια είναι η γνώμη σου στην περίπτωση που ο Παναθηναϊκός κερδίζει με το σπαθί του την πρόκριση στην Ευρώπη. Εγώ, ο επαγγελματίας Μπεργκ, χωρίς να φταίω τίποτα, αν η ΠΑΕ δεν πάρει αδειοδότηση, δεν χάνω; Χάνω.
Κέρδος οικονομικό για τον Παναθηναϊκό αν παίξει στην Ευρώπη. Ζημιά αν του αρνηθούν τη συμμετοχή στο γιουρόπα διότι η ΠΑΕ δεν έχει το απαιτούμενο good standing. Εγώ, ο παίκτης, νομιμοποιούμαι να προσφύγω κατά της ομάδας μου, για διαφυγόντα κέρδη. Έτσι δεν είναι; Έτσι είναι.