Άσχημα τα νέα για τον Κοστίν Λάζαρ και τον
ΠΑΟΚ αφού επιβεβαιώθκαν οι εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου για θλάση
στους προσαγωγούς, κάτι που θα αφήσει τον Ρουμάνο για ένα μήνα εκτός
δράσης.
Η πρωινή προπόνηση του «Δικεφάλου» που διεξήχθη στη Νέα Μεσημβρία, ήταν προσανατολισμένη στην τόνωση της φυσικής κατάστασης. Το προπονητικό τιμ ετοίμασε ασκήσεις αρχικά χωρίς μπάλα και στη συνέχεια και με μπάλα, ενώ η προπόνηση ολοκληρώθηκε με ασκήσεις ενδυνάμωσης.
Από την προπόνηση απουσίασε ο Γιάννης Σκόνδρας που παρουσιάστηκε σήμερα στο στρατό και αναμένεται να του παραχωρηθεί ειδική άδεια και ο Λούκας, ο οποίος αντιμετώπιζε προσωπικό πρόβλημα και πήρε άδεια από τον προπονητή.
Ο Νίκος Σπυρόπουλος λόγω μιας μόλυνσης στο πόδι δεν μπόρεσε να προπονηθεί και του χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή. Λίνο και Μαντούρο ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα προπόνησης και θεραπεία. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι για τον τραυματισμό του Κοστίν Λάζαρ, που υπέστη θλάση β΄ βαθμού, μικρής όμως έκτασης στους προσαγωγούς, που θα τον αφήσει 3-4 εβδομάδες εκτός ομάδας.
Ακολουθεί και απογευματινή προπόνηση στις 16:00 και πάλι στη Νέα Μεσημβρία.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQqNcyIymCgehMoW7iFAMDHF3uUHgr4UVzDrckkfh9P5OFgG73JpGaAz6L9XYjFlAQ-0ewc0RfYRf1QsrwiRCK249yOlv3sx0k3pPp9OHjBhc3IsfMf1ikHzK3VEwW4VMCXuMp0DXDOSck/s1600/26_150.jpg)
Η πρωινή προπόνηση του «Δικεφάλου» που διεξήχθη στη Νέα Μεσημβρία, ήταν προσανατολισμένη στην τόνωση της φυσικής κατάστασης. Το προπονητικό τιμ ετοίμασε ασκήσεις αρχικά χωρίς μπάλα και στη συνέχεια και με μπάλα, ενώ η προπόνηση ολοκληρώθηκε με ασκήσεις ενδυνάμωσης.
Από την προπόνηση απουσίασε ο Γιάννης Σκόνδρας που παρουσιάστηκε σήμερα στο στρατό και αναμένεται να του παραχωρηθεί ειδική άδεια και ο Λούκας, ο οποίος αντιμετώπιζε προσωπικό πρόβλημα και πήρε άδεια από τον προπονητή.
Ο Νίκος Σπυρόπουλος λόγω μιας μόλυνσης στο πόδι δεν μπόρεσε να προπονηθεί και του χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή. Λίνο και Μαντούρο ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα προπόνησης και θεραπεία. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι για τον τραυματισμό του Κοστίν Λάζαρ, που υπέστη θλάση β΄ βαθμού, μικρής όμως έκτασης στους προσαγωγούς, που θα τον αφήσει 3-4 εβδομάδες εκτός ομάδας.
Ακολουθεί και απογευματινή προπόνηση στις 16:00 και πάλι στη Νέα Μεσημβρία.
![](http://metrosport.gr/images/spacer.gif)