Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι είναι το νέο «βαρύ πυροβολικό» της επίθεσης της Μπάγερν, έχοντας αποκτηθεί από την Ντόρτμουντ. Ωστόσο, μετά τα πρώτα τρία επίσημα παιχνίδια του με τη φανέλα των Βαυαρών δεν έχει καταφέρει να σκοράρει.
Ένα 90λεπτο στο Σούπερ Καπ Γερμανίας απέναντι στην Ντόρτμουντ, άλλο ένα για το Κύπελλο Γερμανίας απέναντι στην Πρέουσεν Μίνστερ και 79 λεπτά το Σάββατο (24/8) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στη Βόλφσμπουργκ έχουν περάσει, αλλά γκολ δεν έχει βάλει.
Ο Πολωνός είχε αρκετές ευκαιρίες απέναντι στους «λύκους» αλλά δεν αξιοποίησε κάποια. Ωστόσο, δεν ανησυχεί. «Νικήσαμε στην πρεμιέρα και πήραμε τους τρεις βαθμούς. Ελπίζω στο επόμενο παιχνίδι να είμαστε καλύτεροι και φυσικά να σκοράρω. Πάντως, νομίζω ότι ουδέποτε σκόραρα στο πρώτο μου παιχνίδι στο πρωτάθλημα. Είναι αλήθεια ότι είχα δύο καλές ευκαιρίες, όμως πιστεύω ότι την επόμενη εβδομάδα θα τα πάω καλύτερα», παραδέχθηκε ο Λεβαντόφσκι.
Και πρόσθεσε: «Φυσικά ένα γκολ θα ήταν καλό για μένα, αλλά δεν είμαι αναστατωμένος. Πήραμε τρεις βαθμούς, πρέπει να μείνω ήρεμος, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα σκοράρω σύντομα».
sentragoal.gr