Δείτε τα γκολ από την νίκη του Άρη στην έδρα της Θύελλας Φιλώτα για το Κύπελλο της Γ' Εθνικής.
Ο Άρης κατάφερε να προκριθεί στη 2η αγωνιστική του θεσμού, αφού επικράτησε 2-1 στην έδρα της Θύελλας Φιλώτα. Οι «κίτρινοι» κατάφεραν να επικρατήσουν δύσκολα, αφού χρειάστηκαν ένα γκολ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.
Ο Σουνάς είχε ανοίξει το σκορ για τον Άρη στο 18’, ωστόσο, στο 81’ ο Ζηνόβιος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Ο Καπνίδης στο 85’, «λύτρωσε» τον Άρη και του έδωσε την πρόκριση, η οποία θα τον φέρει στην επόμενη φάση αντιμέτωπο με την Καστοριά, σε αγώνα που θα γίνει στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
Δείτε τα γκολ του αγώνα:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCskiy_AllPGj1RW4CDz3hmCtdaym3yuTjURZZ3p5eWwmpK93CxmTZddH9H5KVE9ltWBV-V5Efb282J_aME0LRNLipZEuZFvSTPuiCbMxQJdqXUJMdVJ1pdzNjRtMiTlVu9RsCs-Y6ecwz/s1600/a8a32d6b0ddeb5add0c7e5a15312fd4c_L.jpg)
Ο Άρης κατάφερε να προκριθεί στη 2η αγωνιστική του θεσμού, αφού επικράτησε 2-1 στην έδρα της Θύελλας Φιλώτα. Οι «κίτρινοι» κατάφεραν να επικρατήσουν δύσκολα, αφού χρειάστηκαν ένα γκολ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.
Ο Σουνάς είχε ανοίξει το σκορ για τον Άρη στο 18’, ωστόσο, στο 81’ ο Ζηνόβιος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Ο Καπνίδης στο 85’, «λύτρωσε» τον Άρη και του έδωσε την πρόκριση, η οποία θα τον φέρει στην επόμενη φάση αντιμέτωπο με την Καστοριά, σε αγώνα που θα γίνει στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
Δείτε τα γκολ του αγώνα: