Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Σάντερλαντ και Τότεναμ στο «Στάδιο του Φωτός» καθώς έπειτα από ένα εκπληκτικό ματς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.
Ένα αποτέλεσμα που σίγουρα αφήνει πικρή γεύση στα «σπιρούνια» καθώς έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους 8 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, με το αυτογκόλ του Χάρι Κέιν να την καταδικάζει.
Το πρώτο ημίχρονο της συνάντησης ξεκίνησε με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο καθώς μόλις 4 λεπτά μετά το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή, είχαν ήδη σημειωθεί 2 τέρματα! Στο 2ο λεπτό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα με τον Νασέρι Τσαντλί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ψύχραιμο τελείωμα. 2 λεπτά αργότερα όμως ο Άνταμ Τζόνσον έφερε το ματς σε ισορροπία αποκαθιστώντας άμεσα την τάξη.
Το δεύτερο μισό του αγώνα ξεκίνησε ιδανικά για τα «σπιρούνια» καθώς στο 48ο λεπτό ο Κρίστιαν Έρικσεν έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο.
Οι Λονδρέζοι όμως δεν κατάφεραν να φύγουν με τους 3 βαθμούς από το «Στάδιο του Φωτός» καθώς 8 λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90΄ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με αυτογκόλ του νεοεισελθόντα Χάρι Χέιν, ο οποίος έμελε να στερήσει από την ομάδα του την νίκη.
Σάντερλαντ: Μανόνε, Οσέι, Μπράουν, Βεργίνι, Βαν Άανχολτ, Κάτερμολ, Ρόντγουελ (80΄Γκόμες) , Λάρσον (65΄Τζακερίνι), Αλβάρεζ (65΄ Μπάκλεϊ), Τζόνσον, Γουίκχαμ
Τότεναμ: Γιορίς, Καμπούλ, Κίρικες, Ντιέρ, Ρόουζ, Καπουέ, Ντεμπελέ, Τσαντλί (70 ΄Σταμπουλί), Έρικσεν (86΄Λένον), Λαμέλα, Αντεμπαγιόρ (79΄Κέιν)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhVJQAWDAmkK9LMqAPR7V5swoHEZH4_o856OryiLJq4b_huEw1nGEjujb8rTBir88sQiiXdQ5SuaoL5Han-2UrrbajYm9GI_FF6f4S3aabdJEyV8m5Ze4vC_8BuMFgP8gaUBaRMdPuzLiA9/s1600/rsz_sunderland-tottenham.jpg)
Ένα αποτέλεσμα που σίγουρα αφήνει πικρή γεύση στα «σπιρούνια» καθώς έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους 8 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, με το αυτογκόλ του Χάρι Κέιν να την καταδικάζει.
Το πρώτο ημίχρονο της συνάντησης ξεκίνησε με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο καθώς μόλις 4 λεπτά μετά το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή, είχαν ήδη σημειωθεί 2 τέρματα! Στο 2ο λεπτό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα με τον Νασέρι Τσαντλί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ψύχραιμο τελείωμα. 2 λεπτά αργότερα όμως ο Άνταμ Τζόνσον έφερε το ματς σε ισορροπία αποκαθιστώντας άμεσα την τάξη.
Το δεύτερο μισό του αγώνα ξεκίνησε ιδανικά για τα «σπιρούνια» καθώς στο 48ο λεπτό ο Κρίστιαν Έρικσεν έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο.
Οι Λονδρέζοι όμως δεν κατάφεραν να φύγουν με τους 3 βαθμούς από το «Στάδιο του Φωτός» καθώς 8 λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90΄ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με αυτογκόλ του νεοεισελθόντα Χάρι Χέιν, ο οποίος έμελε να στερήσει από την ομάδα του την νίκη.
Σάντερλαντ: Μανόνε, Οσέι, Μπράουν, Βεργίνι, Βαν Άανχολτ, Κάτερμολ, Ρόντγουελ (80΄Γκόμες) , Λάρσον (65΄Τζακερίνι), Αλβάρεζ (65΄ Μπάκλεϊ), Τζόνσον, Γουίκχαμ
Τότεναμ: Γιορίς, Καμπούλ, Κίρικες, Ντιέρ, Ρόουζ, Καπουέ, Ντεμπελέ, Τσαντλί (70 ΄Σταμπουλί), Έρικσεν (86΄Λένον), Λαμέλα, Αντεμπαγιόρ (79΄Κέιν)