Μπορεί να έμεινε νωρίς με δύο γκολ πίσω από την Έμπολι, ωστόσο η
Μίλαν κατά΄φερε να ισοφαρίσει για να αποσπάσει την ισοπαλία με 2-2.
Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει η Μίλαν στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Έμπολι. Οι «ροσονέρι» πλήρωσαν το κακό τους ξεκίνημα, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από την αντίπαλό τους.
Ο Τονέλι μόλις στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Πουτσιαρέλι στο 22’ να κάνει το 2-0 και να βάζει δύσκολα στους Λομβαρδούς. Στο ντεμπούτο του όμως, ο Φερνάντο Τόρες με εντυπωσιακή κεφαλιά στο 43’ μείωσε σε 2-1.
Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από σουτ του Χόντα στο 58’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 86’ λόγω αποβολής του Βαλντιφιόρι, χωρίς όμως αυτό να τους στοιχίσει, κρατώντας το ισόπαλο 2-2 έως τέλους.
ΕΜΠΟΛΙ: Σέπε, Λαουρίνι (69’ Χισάι), Τονέλι, Ρουγκάνι, Σίλβα Ντουάρτε, Βαλντιφιόρι, Βεσίνο, Βέρντι, Γκρότσε, Ταβάνο (64’ Μακαρόνε), Πουτσιαρέλι (76’ Ζιελίνσκι).
ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Αμπάτε, Ζαπάτα, Μπονέρα, Ντε Σίλιο, Φαν Γκίνκελ (31’ Μποναβεντούρα), Ντε Γιονγκ, Μουντάρι (46’ Πόλι), Χόντα, Τόρες (81’ Πατσίνι), Μενέζ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgD_bOPFoTF1vnvjQth4uOI9_t2ROdiy8a9tBeAt2HVd7lkKkXhcPBLr_YEaMN3BfYOD5lrRrhlp_eOESHpMX4o5Y1D4kzfyjCvjWlOB-nyEatGlXfA85QmqBe5u_XFqlaN1yVvnYGuGx5Q/s1600/74bbe11b54d9c27b5e374b843a765564_L.jpg)
Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει η Μίλαν στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Έμπολι. Οι «ροσονέρι» πλήρωσαν το κακό τους ξεκίνημα, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από την αντίπαλό τους.
Ο Τονέλι μόλις στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Πουτσιαρέλι στο 22’ να κάνει το 2-0 και να βάζει δύσκολα στους Λομβαρδούς. Στο ντεμπούτο του όμως, ο Φερνάντο Τόρες με εντυπωσιακή κεφαλιά στο 43’ μείωσε σε 2-1.
Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από σουτ του Χόντα στο 58’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 86’ λόγω αποβολής του Βαλντιφιόρι, χωρίς όμως αυτό να τους στοιχίσει, κρατώντας το ισόπαλο 2-2 έως τέλους.
ΕΜΠΟΛΙ: Σέπε, Λαουρίνι (69’ Χισάι), Τονέλι, Ρουγκάνι, Σίλβα Ντουάρτε, Βαλντιφιόρι, Βεσίνο, Βέρντι, Γκρότσε, Ταβάνο (64’ Μακαρόνε), Πουτσιαρέλι (76’ Ζιελίνσκι).
ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Αμπάτε, Ζαπάτα, Μπονέρα, Ντε Σίλιο, Φαν Γκίνκελ (31’ Μποναβεντούρα), Ντε Γιονγκ, Μουντάρι (46’ Πόλι), Χόντα, Τόρες (81’ Πατσίνι), Μενέζ.