Εντυπωσιακό παιχνίδι στην «Μπάι Αρένα» όπου η Μπάγερ Λεβερκούζεν παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στη Βέρντερ Βρέμης.
Τους πρώτους της βαθμούς έχασε η Λεβερκούζεν στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 3-3 εντός έδρας απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης μένοντας ωστόσο στην πρώτη θέση, με ένα παιχνίδι παραπάνω όμως.
Στο 17΄οι «ασπιρίνες» άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Γεβντάι. Η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους, ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της αναμέτρησης με τον Μπαρτέλς να φέρνει το ματς στα ίσια.
Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Ντι Σάντο έκανε την ανατροπή για τους «πράσινους» για να έρθει η άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους που ισοφάρισαν με τον Καλχανόγλου στο 63’.
Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σον έκανε τη νέα ανατροπή για να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 3-2. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν στο 85’ με γκολ του Πρεντλ.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Γεβντάι, Τοπράκ, Σπάχιτς, Μπένις, Κάστρο, Μπέντερ (68’ Ράιναρτζ), Μπελαράμπι, Οζτουνάλι (61’ Σον), Καλχανόγλου, Κίσλινγκ (90’ Ντρμιτς).
ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Βολφ, Φριτζ (82’ Μπους), Πρεντλ, Λουκίμια, Γκαρσία, Γκαλβέζ, Γιουνούζοβιτς, Μπαρτέλς, Ελία (78΄ Πέτερσεν), Ντι Σάντο, Σέλκε (71’ Χαΐροβιτς).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMCrvmXObroxEGyB_X_9_ay1f6speBulf2IYxfDmMepxR31QIs0ATPTTagIB96Z3CmDSlINTMwVCNOJzBSET_1yCAcNe9Lsvq2GDG-CZemZItTAp15VQJUQ7dhRvx_73qRexYUg-hMJ6kK/s1600/42c8e4a64a4d2278904af67eb3c9b4b7_L.jpg)
Τους πρώτους της βαθμούς έχασε η Λεβερκούζεν στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 3-3 εντός έδρας απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης μένοντας ωστόσο στην πρώτη θέση, με ένα παιχνίδι παραπάνω όμως.
Στο 17΄οι «ασπιρίνες» άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Γεβντάι. Η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους, ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της αναμέτρησης με τον Μπαρτέλς να φέρνει το ματς στα ίσια.
Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Ντι Σάντο έκανε την ανατροπή για τους «πράσινους» για να έρθει η άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους που ισοφάρισαν με τον Καλχανόγλου στο 63’.
Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σον έκανε τη νέα ανατροπή για να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 3-2. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν στο 85’ με γκολ του Πρεντλ.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Γεβντάι, Τοπράκ, Σπάχιτς, Μπένις, Κάστρο, Μπέντερ (68’ Ράιναρτζ), Μπελαράμπι, Οζτουνάλι (61’ Σον), Καλχανόγλου, Κίσλινγκ (90’ Ντρμιτς).
ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Βολφ, Φριτζ (82’ Μπους), Πρεντλ, Λουκίμια, Γκαρσία, Γκαλβέζ, Γιουνούζοβιτς, Μπαρτέλς, Ελία (78΄ Πέτερσεν), Ντι Σάντο, Σέλκε (71’ Χαΐροβιτς).