Τη
μοναξιά στην κορυφή του δέκατου ομίλου απολαμβάνει η Ντιναμό Κιέβου, η
οποία νίκησε 3-1 τη Στεάουα Βουκουρεστίου για τη δεύτερη αγωνιστική του
Γιουρόπα Λιγκ.
Οι Ουκρανοί, οι οποίοι ήταν ανώτεροι σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, κατάφεραν και προηγήθηκαν με τον Γιαρμολένκο στο 40'. Ο Κράβετς στο 66ο λεπτό έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Σεργκέι Ρεμπρόφ. Από εκεί και πέρα, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, όμως η Στεάουα μείωσε με τον Ρουσέσκου στο 89', δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ένα λεπτό αργότερα η Ντιναμό «κλείδωσε» τη νίκη με τον Τεόντορτσικ.
«Σεφτέ» για Άαλμποργκ
Στην άλλη αναμέτρηση για τον δέκατο όμιλο, η Άαλμποργκ επικράτησε 1-0 της Ρίο Άβε στη Δανία. Οι Πορτογάλοι είχαν περισσότερες τελικές προσπάθειες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ με τον Ελένιους στο 46'.
Η βαθμολογία του δέκατου ομίλου:
1. Ντιναμό Κιέβου 6
2. Στεάουα Βουκουρεστίου 3
3. Άαλμποργκ 3
4. Ρίο Άβε 0
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiKyZomCZ2ZytCcY-3C74iG35Ty1iqeFbaA77ZB2lvLl7J4JXxFxDPH0oTZQ1WwExlSL9RXq4tSTId-g4UWka-YQQL9yrhmfD05tRm1f5Lgmr1yxeIjhrRn-wI5ZBZegdDiqszXcFA2OXtv/s1600/dinamo-650_3.jpg)
Οι Ουκρανοί, οι οποίοι ήταν ανώτεροι σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, κατάφεραν και προηγήθηκαν με τον Γιαρμολένκο στο 40'. Ο Κράβετς στο 66ο λεπτό έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Σεργκέι Ρεμπρόφ. Από εκεί και πέρα, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, όμως η Στεάουα μείωσε με τον Ρουσέσκου στο 89', δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ένα λεπτό αργότερα η Ντιναμό «κλείδωσε» τη νίκη με τον Τεόντορτσικ.
«Σεφτέ» για Άαλμποργκ
Στην άλλη αναμέτρηση για τον δέκατο όμιλο, η Άαλμποργκ επικράτησε 1-0 της Ρίο Άβε στη Δανία. Οι Πορτογάλοι είχαν περισσότερες τελικές προσπάθειες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ με τον Ελένιους στο 46'.
Η βαθμολογία του δέκατου ομίλου:
1. Ντιναμό Κιέβου 6
2. Στεάουα Βουκουρεστίου 3
3. Άαλμποργκ 3
4. Ρίο Άβε 0