Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Γιαρμολένκο, η Ουκρανία πέρασε με άνετο τρόπο νικηφόρα με 3-0 από την έδρα του Λουξεμβούργου.
Τη δεύτερή της νίκη στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πανηγύρισε η Ουκρανία η οποία έκανε το καθήκον της επικρατώντας 3-0 του Λουξεμβούργου εκτός έδρας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Γιαρμολένκο ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ της ομάδας του. Στο 33’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, για να κάνει το 2-0 στο 53’ και να διώξει το άγχος για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον ίδιο τρία λεπτά αργότερα, ολοκληρώνοντας έτσι το χατ-τρικ.
ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ: Χούμπερτ, Σανότ, Γιάνις, Σνελ, Γιανς, Γκέρσον, Μάρτινς (53’ Ντα Μότα), Μουτς, Χόλτερ, Μπένσι (63’ Γιόακιμ), Τουρπέλ (76’ Ντεβίλ).
ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιατόφ, Κατσερίντι, Σέφτσουκ, Φεντέτσκι, Ρακίτσκι, Τίμοστσιουκ, Ολίνικ (85’ Κόβαλτσουκ), Σιντόρτσουκ, Γιαρμολένκο, Ζοζούλια (72’ Μπουντκίφσκι), Κονοπλιάνκα (76’ Μορόζιουκ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYr3RltBK1zGusjljVBlSPPDq-zfaOq093ZH8wqt-Pcj8xcGPukpSEytC8DH6I4DxLy4MCijbL8dkaGS0bFwBy3FWt4oHP09e4ILcxBMw2ggA5a2FMOCz7WOwAJ8qYn441Zsi4jTZq7YSx/s1600/773e1553bbe6f15f5381b9c6e37ff410_L.jpg)
Τη δεύτερή της νίκη στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πανηγύρισε η Ουκρανία η οποία έκανε το καθήκον της επικρατώντας 3-0 του Λουξεμβούργου εκτός έδρας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Γιαρμολένκο ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ της ομάδας του. Στο 33’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, για να κάνει το 2-0 στο 53’ και να διώξει το άγχος για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον ίδιο τρία λεπτά αργότερα, ολοκληρώνοντας έτσι το χατ-τρικ.
ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ: Χούμπερτ, Σανότ, Γιάνις, Σνελ, Γιανς, Γκέρσον, Μάρτινς (53’ Ντα Μότα), Μουτς, Χόλτερ, Μπένσι (63’ Γιόακιμ), Τουρπέλ (76’ Ντεβίλ).
ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιατόφ, Κατσερίντι, Σέφτσουκ, Φεντέτσκι, Ρακίτσκι, Τίμοστσιουκ, Ολίνικ (85’ Κόβαλτσουκ), Σιντόρτσουκ, Γιαρμολένκο, Ζοζούλια (72’ Μπουντκίφσκι), Κονοπλιάνκα (76’ Μορόζιουκ).