Δεν ξεμπερδεύουν από Ατλέτικο οι Ρεάλ και Μπαρτσελόνα. Σαν
πραγματική πρωταθλήτρια, η ομάδα του Σιμεόνε πέρασε… σβηστά απ’ την έδρα
της Έλτσε (2-0) και περιμένει τυχόν «δώρα» για να πλησιάσει κι άλλο.
Με άνεση πρωταθλήτριας έφυγε με το διπλό απ’ το «σπίτι» της Έλτσε η Ατλέτικο Μαδρίτης!
Οι «ροχιμπλάνκος» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στην ούτως ή άλλως αδύναμη αντίπαλό τους και επικρατώντας 2-0 έφτασαν τις τρεις σερί νίκες στην Primera Division.
Και παράλληλα ανεβαίνοντας στους 32 πόντους, βρίσκονται στο -1 απ’ την πρωτοπόρο Ρεάλ (με ματς λιγότερο) και στο +1 απ’ την Μπαρτσελόνα (εξίσου ματς λιγότερο), περιμένοντας τυχόν «δώρα» για να ισχυροποιήσει την… καυτή ανάσα της στην κορυφή!
Ο Χιμένεθ στο 15’ άνοιξε το δρόμο για τους πρωταθλητές, προτού έρθει ο Μάντζουκιτς στο 53’ να τελειώσει την υπόθεση νίκη και να κλειδώσει το τρίποντο, αφήνοντας τους ηττημένους στην προτελευταία θέση να «καίγονται» για την ύπαρξή τους στην κατηγορία.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhB-aOXFpjFj8bqVH0rAjjSQcOD2s_tfWXsfeO4puFlTEKzAfR8LNHaOAllItKTc_JABEJb0J5NoijpvGUnEAq3n3S1hcZ0mkAISoJo-indU3DeSdsvRxQaH4NQi7vmZSv_JDUvG53haSOr/s1600/185543.jpg)
Με άνεση πρωταθλήτριας έφυγε με το διπλό απ’ το «σπίτι» της Έλτσε η Ατλέτικο Μαδρίτης!
Οι «ροχιμπλάνκος» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στην ούτως ή άλλως αδύναμη αντίπαλό τους και επικρατώντας 2-0 έφτασαν τις τρεις σερί νίκες στην Primera Division.
Και παράλληλα ανεβαίνοντας στους 32 πόντους, βρίσκονται στο -1 απ’ την πρωτοπόρο Ρεάλ (με ματς λιγότερο) και στο +1 απ’ την Μπαρτσελόνα (εξίσου ματς λιγότερο), περιμένοντας τυχόν «δώρα» για να ισχυροποιήσει την… καυτή ανάσα της στην κορυφή!
Ο Χιμένεθ στο 15’ άνοιξε το δρόμο για τους πρωταθλητές, προτού έρθει ο Μάντζουκιτς στο 53’ να τελειώσει την υπόθεση νίκη και να κλειδώσει το τρίποντο, αφήνοντας τους ηττημένους στην προτελευταία θέση να «καίγονται» για την ύπαρξή τους στην κατηγορία.