Έξι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού
που αγωνίστηκαν στο ντέρμπι της Τετάρτης (3/12) με τον ΠΑΟΚ δεν
βρίσκονται στην αποστολή των «ερυθρόλευκων» με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Οι Πειραιώτες υποδέχονται τους Ηπειρώτες, το απόγευμα του Σαββάτου (6/12) στις 19:30 στο «Γ. Καραϊσκάκης» και το πρωί της Παρασκευής (5/12) ολοκλήρωσαν την… μίνι προετοιμασία τους, με τον Μίτσελ να ανακοινώνει την αποστολή, στην οποία υπάρχουν πολλές εκπλήξεις.
Συγκεκριμένα, ο Ισπανός τεχνικός άφησε εκτός αποστολής, έξι ποδοσφαιριστές που ήταν στο αρχικό σχήμα στο ντέρμπι της Τετάρτης (3/12) με τον ΠΑΟΚ με τις πιο… ηχηρές απουσίες να είναι αυτές των Μήτρογλου, Αμπιντάλ, Αφελάι και Ντομίνγκεζ.
Πέραν της τετράδας, εκτός αποστολής είναι ακόμα και οι Ελαμπντελαουί και Μαζουάκου, όπως και ο τραυματίας Ντουρμάζ, που συνέχισε το πρόγραμμά του με θεραπεία, ενώ στα… πιτς είναι και ο Νίκος Βέργος με ένα μικρό πρόβλημα. Αντίθετα, στην αποστολή επέστρεψαν οι Διαμαντάκος, Εντινγκά, Γιαννούλης.
Αναλυτικά στην αποστολή είναι οι: Μέγιερι, Ρομπέρτο, Αυλωνίτης, Μπενίτες, Μποτία, Μπουχαλάκης, Διαμαντάκος, Ντοσεβί, Φορτούνης, Φουστέρ, Γκαζαριάν, Γιαννούλης, Κασάμι, Μανιάτης, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Σαλίνο, Σιόβας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKqBSwh1GfkhPkvd_FZH7_Q_Db08dsqFo04KIAFqkx7blF2j_8KweMAVViev66_cEWUGj2nN7CiDY4sKpn6wYz0MktCJC6wpn8Z8AXTv5N4jZCDLu1L2SCBzXjku6qp_37hTLdSGW38uz3/s1600/e7f4e9aa5c2c05ad2a6c744707551b36_L.jpg)
Οι Πειραιώτες υποδέχονται τους Ηπειρώτες, το απόγευμα του Σαββάτου (6/12) στις 19:30 στο «Γ. Καραϊσκάκης» και το πρωί της Παρασκευής (5/12) ολοκλήρωσαν την… μίνι προετοιμασία τους, με τον Μίτσελ να ανακοινώνει την αποστολή, στην οποία υπάρχουν πολλές εκπλήξεις.
Συγκεκριμένα, ο Ισπανός τεχνικός άφησε εκτός αποστολής, έξι ποδοσφαιριστές που ήταν στο αρχικό σχήμα στο ντέρμπι της Τετάρτης (3/12) με τον ΠΑΟΚ με τις πιο… ηχηρές απουσίες να είναι αυτές των Μήτρογλου, Αμπιντάλ, Αφελάι και Ντομίνγκεζ.
Πέραν της τετράδας, εκτός αποστολής είναι ακόμα και οι Ελαμπντελαουί και Μαζουάκου, όπως και ο τραυματίας Ντουρμάζ, που συνέχισε το πρόγραμμά του με θεραπεία, ενώ στα… πιτς είναι και ο Νίκος Βέργος με ένα μικρό πρόβλημα. Αντίθετα, στην αποστολή επέστρεψαν οι Διαμαντάκος, Εντινγκά, Γιαννούλης.
Αναλυτικά στην αποστολή είναι οι: Μέγιερι, Ρομπέρτο, Αυλωνίτης, Μπενίτες, Μποτία, Μπουχαλάκης, Διαμαντάκος, Ντοσεβί, Φορτούνης, Φουστέρ, Γκαζαριάν, Γιαννούλης, Κασάμι, Μανιάτης, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Σαλίνο, Σιόβας.