Για δεύτερη φορά σε διάστημα λίγων ημερών, η Βερόνα γνώρισε τη συντριβή στο Τορίνο από τη Γιουβέντους, αυτή τη φορά με 4-0.
Στους πέντε βαθμούς από τη Ρόμα αποσπάστηκε η Γιουβέντους η οποία για ακόμα μία φορά κατάφερε να επικρατήσει της Βερόνα, αυτή τη φορά με 4-0. Μεσοβδόμαδα την είχε διαλύσει ξανά, με 6-1.
Όλα, κρίθηκαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο 3’ ο Πογκμπά άνοιξε το σκορ για τη «γηραιά κυρία» για να γίνει το 2-0 από τον Τέβεζ στο 7’ με εξαιρετικό τρόπο. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα.
Ο Περέιρα στο 66’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Τέβεζ στο 74’.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά, Μαρκίσιο (78’ Παντόιν), Πίρλο, Πογκμπά, Περέιρα (75’ Πέπε), Τέβεζ (85’ Τζιοβίνκο), Μοράτα.
ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Μάρτιτς, Ράφαελ Μάρκες, Μάρκεζ, Ροντρίγκες, Μπρίβιο, Σάλα (62’ Σαβιόλα), Ταχτσίδης (76’ Χάλφρεντσον), Γκρέκο, Χριστοδουλόπουλος (87’ Βαλότι), Τόνι.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgzbAXmCgl-XxB2513aAXqXg1QkQxkVD794IW9VGuNS_QkKzlM4rkOWPh7y0SWbVybH7Kd41oiNfvwK0_exvbRFUw5EoMN1cohmsHJsAXgWS2W8A1MAfTrEmNxSyDvxAtEH9jKlU6P_8NLN/s1600/6d495865deba1497a3e60e560bb8587d_L.jpg)
Στους πέντε βαθμούς από τη Ρόμα αποσπάστηκε η Γιουβέντους η οποία για ακόμα μία φορά κατάφερε να επικρατήσει της Βερόνα, αυτή τη φορά με 4-0. Μεσοβδόμαδα την είχε διαλύσει ξανά, με 6-1.
Όλα, κρίθηκαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο 3’ ο Πογκμπά άνοιξε το σκορ για τη «γηραιά κυρία» για να γίνει το 2-0 από τον Τέβεζ στο 7’ με εξαιρετικό τρόπο. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα.
Ο Περέιρα στο 66’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Τέβεζ στο 74’.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά, Μαρκίσιο (78’ Παντόιν), Πίρλο, Πογκμπά, Περέιρα (75’ Πέπε), Τέβεζ (85’ Τζιοβίνκο), Μοράτα.
ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Μάρτιτς, Ράφαελ Μάρκες, Μάρκεζ, Ροντρίγκες, Μπρίβιο, Σάλα (62’ Σαβιόλα), Ταχτσίδης (76’ Χάλφρεντσον), Γκρέκο, Χριστοδουλόπουλος (87’ Βαλότι), Τόνι.