Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε η Βόλφσμπουργκ η οποία διέλυσε την Μπάγερν Μονάχου με το εμφατικό 4-1!
Στους οκτώ βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας και την Μπάγερν Μονάχου μείωσε η Βόλφσμπουργκ η οποία έκανε επική εμφάνιση στη «Βολφσάγκεν Αρένα» όπου φιλοξενώντας τους Βαυαρούς, τους διέλυσε με το τρομερό 4-1!
Από τους πρωταγωνιστές των γηπεδούχων ήταν ο Ντοστ ο οποίος στο 4’ εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική αντεπίθεση για να ανοίξει το σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Ντοστ με εντυπωσιακό σουτ έκανε το 2-0.
Το ξεκίνημα, ήταν ανάλογο στο δεύτερο μέρος για τους «λύκους» οι οποίοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 53’ με τέρμα του Ντε Μπρούιν. Οι Βαυαροί μείωσαν στο 55’ με γκολ του Μπερνάτ ωστόσο το δεύτερο γκολ του Ντε Μπρούιν στο 73’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Βιεϊρίνια, Νάλντο, Νότσε, Ροντρίγκες, Λουίζ Γκουστάβο, Άρνολντ, Καλιγκιούρι (86’ Χουντ), Ντε Μπρούιν, Πέρισιτς (81’ Σέφερ), Ντοστ (83’ Μπέντνερ).
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ρόντε (51’ Βίζερ), Μπόατενγκ, Ντάντε, Μπερνάτ, Αλόνσο, Ρόμπεν, Σβαϊνστάιγκερ, Μίλερ (71’ Γκέτσε), Αλάμπα, Λεβαντόφσκι (71’ Πιζάρο).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhaozOu_ZQC7QdJ7PJm4KEHF5aSkWs00IEzv2Lc10mZIwOQieZloynVQnra4K-S1ezINYDpm6rXIzplYEW01SYtmGd64EM9wJdaIeFPd-M8E3vnjEa_OiQq__gynQ1TzzrpJ511jHPtw9hp/s1600/90d676f2c15cd1381b51ce197b1f72c0_L.jpg)
Στους οκτώ βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας και την Μπάγερν Μονάχου μείωσε η Βόλφσμπουργκ η οποία έκανε επική εμφάνιση στη «Βολφσάγκεν Αρένα» όπου φιλοξενώντας τους Βαυαρούς, τους διέλυσε με το τρομερό 4-1!
Από τους πρωταγωνιστές των γηπεδούχων ήταν ο Ντοστ ο οποίος στο 4’ εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική αντεπίθεση για να ανοίξει το σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Ντοστ με εντυπωσιακό σουτ έκανε το 2-0.
Το ξεκίνημα, ήταν ανάλογο στο δεύτερο μέρος για τους «λύκους» οι οποίοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 53’ με τέρμα του Ντε Μπρούιν. Οι Βαυαροί μείωσαν στο 55’ με γκολ του Μπερνάτ ωστόσο το δεύτερο γκολ του Ντε Μπρούιν στο 73’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Βιεϊρίνια, Νάλντο, Νότσε, Ροντρίγκες, Λουίζ Γκουστάβο, Άρνολντ, Καλιγκιούρι (86’ Χουντ), Ντε Μπρούιν, Πέρισιτς (81’ Σέφερ), Ντοστ (83’ Μπέντνερ).
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ρόντε (51’ Βίζερ), Μπόατενγκ, Ντάντε, Μπερνάτ, Αλόνσο, Ρόμπεν, Σβαϊνστάιγκερ, Μίλερ (71’ Γκέτσε), Αλάμπα, Λεβαντόφσκι (71’ Πιζάρο).