Στην τελευταία θέση του γερμανικού πρωταθλήματος διατηρήθηκε η
Ντόρτμουντ η οποία έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με την Λεβερκούζεν στην «Μπάι
Αρένα».
Ούτε στο ξεκίνημα του 2015 δεν κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες η Ντόρτμουντ. Η ομάδα της Βεστφαλίας στο ντέρμπι με την Μπάγερ Λεβερκούζεν έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.
Από την πλευρά τους οι «ασπιρίνες» έμειναν ακόμα πιο μακριά από την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που είναι και ο στόχος τους με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα να μη βολεύει καμία από τις δύο ομάδες.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Χίλμπερτ, Τοπράκ, Σπάχιτς, Βεντέλ, Μπέντερ, Κάστρο, Μπελαράμπι, Καλχανόγλου (73’ Ρόλφες), Κίσλινγκ, Ντρμιτς (69’ Μπραντ).
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Βάιντερφελερ, Πίστσεκ (46’ Σούμποτιτς), Παπασταθόπουλος, Χούμελς, Σμέλτσερ, Γκίντερ, Σαχίν, Καμπλ, Ρόις, Γκρόσγκροϊτς (62’ Μκιταριάν), Ιμόμπιλε (81’ Ράμος).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhufpziCZVq5qD0e2t0uSsLqQTi7OPGzFMVzGYnXbrwyc2HMSxq7EzYdX_Y7xEjGcHaSrQiLcBidZyjI1BIqg316y_J1uW8wDkdE-KvOVTfEiBD1D8_Av1xq0e4-L-DhITFPYeFYz5F8K6w/s1600/e6c03c8358c60922cf770ce433b395eb_L.jpg)
Ούτε στο ξεκίνημα του 2015 δεν κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες η Ντόρτμουντ. Η ομάδα της Βεστφαλίας στο ντέρμπι με την Μπάγερ Λεβερκούζεν έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.
Από την πλευρά τους οι «ασπιρίνες» έμειναν ακόμα πιο μακριά από την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που είναι και ο στόχος τους με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα να μη βολεύει καμία από τις δύο ομάδες.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Χίλμπερτ, Τοπράκ, Σπάχιτς, Βεντέλ, Μπέντερ, Κάστρο, Μπελαράμπι, Καλχανόγλου (73’ Ρόλφες), Κίσλινγκ, Ντρμιτς (69’ Μπραντ).
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Βάιντερφελερ, Πίστσεκ (46’ Σούμποτιτς), Παπασταθόπουλος, Χούμελς, Σμέλτσερ, Γκίντερ, Σαχίν, Καμπλ, Ρόις, Γκρόσγκροϊτς (62’ Μκιταριάν), Ιμόμπιλε (81’ Ράμος).