Με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Ίντερ επικράτησε 1-0 της Σέλτικ για να προκριθεί στους «16» του Europa League.
Μετά από το εντυπωσιακό 3-3 του πρώτου αγώνα, Ίντερ και Σέλτικ κινήθηκαν σε χαμηλότερους ρυθμούς στη ρεβάνς του «Τζουσέπε Μεάτσα» με τους «νερατζούρι» να επικρατούν 1-0.
Στο 37’ ο Φαν Ντάικ αποβλήθηκε για τους «Κέλτες» και έτσι το έργο των γηπεδούχων έγινε πιο εύκολο με τον Γκουαρίν στο 88’ με εντυπωσιακό σουτ να κάνει το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
ΙΝΤΕΡ: Καρίσο, Χουάν, Σαντόν, Ρανόκια, Ντ’ Αμπρόσιο (81’ Καμπανιάρο), Γκουαρίν, Μεντέλ, Ερνάνες (80’ Κόβασιτς), Παλάσιο (89’ Πούσκας), Ικάρντι, Σατσίρι.
ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Μάθιους, Ιζαγκίρ, Φαν Ντάικ, Ντινάιερ, Μπιτόν, Μπράουν, Άρμστρονγκ (79’ Κόμονς), Μακάι – Στίβεν (41’ Άμπροουζ), Γιόχανσεν, Γκουιντέτι (58’ Φόρεστ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgv8PZofSGusZtCjI7DIyI4nT8K5NQ9vqXpkRh-9AUeyaKu20LqgFLy8UAKkTZcTUdgnmPiI1bThOmv5LADssuZRglN2RKbJyhIX1ddUDyyMsho6cPEQvlxO_pt1U85hK-4EWsinn8wOOb_/s1600/72cbab262aa29cc14bec9e80b06a3fcc_L.jpg)
Μετά από το εντυπωσιακό 3-3 του πρώτου αγώνα, Ίντερ και Σέλτικ κινήθηκαν σε χαμηλότερους ρυθμούς στη ρεβάνς του «Τζουσέπε Μεάτσα» με τους «νερατζούρι» να επικρατούν 1-0.
Στο 37’ ο Φαν Ντάικ αποβλήθηκε για τους «Κέλτες» και έτσι το έργο των γηπεδούχων έγινε πιο εύκολο με τον Γκουαρίν στο 88’ με εντυπωσιακό σουτ να κάνει το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
ΙΝΤΕΡ: Καρίσο, Χουάν, Σαντόν, Ρανόκια, Ντ’ Αμπρόσιο (81’ Καμπανιάρο), Γκουαρίν, Μεντέλ, Ερνάνες (80’ Κόβασιτς), Παλάσιο (89’ Πούσκας), Ικάρντι, Σατσίρι.
ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Μάθιους, Ιζαγκίρ, Φαν Ντάικ, Ντινάιερ, Μπιτόν, Μπράουν, Άρμστρονγκ (79’ Κόμονς), Μακάι – Στίβεν (41’ Άμπροουζ), Γιόχανσεν, Γκουιντέτι (58’ Φόρεστ).