Καλύτερη ήταν η Κλαμπ Μπριζ απέναντι στην Άαλμποργκ παίρνοντας με
άνετο τρόπο τη νίκη με 3-1 στο «Ένεργκι Νορντ Αρένα» για να «καθαρίσει»
την πρόκριση.
Με το ενάμιση πόδι στους «16» του Europa League βρίσκεται η Κλαμπ Μπριζ η οποία πέρασε νικηφόρα 3-1 από την έδρα της Άαλμποργκ και τη Δανία. Ο Ουλαρέ στο 25’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Βρυξελλών.
Άμεσα, ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους, με σκόρερ τον Ρεφαέλοφ στο 29’. Στο 61’ ο Πέτερσεν με αυτογκόλ έκανε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους. Το μόνο που κατάφεραν οι πρωταθλητές Δανίας, ήταν να μειώσουν στο 71’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χελένιους.
ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ: Λάρσεν, Πέτερσεν, Θελάντερ, Μπλάμπιεργκ, Βουρζ, Τόμσεν, Μπέρστινγκ (80’ Κρίστενσεν), Μπρεν (46’ Αουγκούστινσεν), Χελένιους, Γιάκομπσεν (62’ Ενέβολντσεν), Ντάλσγκααρντ.
ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Ριάν, Ντε Φο, Ντουάρτε, Μεουνιέρ, Μεσέλε, Μπομπό, Σίμονς, Ρεφαέλοφ (80’ Ντε Σούτερ), Βόρμερ, Γκεντόζ (57’ Σίλβα), Ουλαρέ (68’ Βάσκεθ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwszvxdUf_mEGCqEVGGdL25-YdOkNkZFgSSTdTnpFLleb9gVoQGxulBSzf_2XqHdMqasvrfO0SXD2Xbn8A9vD4XMHqjsXhm1G_6wntn4MPzixZgXALoPFMFl-owLrXYOW3-GDItoHmyIyH/s1600/3444e33634da4d545d0b5a91e2de1ac0_L.jpg)
Με το ενάμιση πόδι στους «16» του Europa League βρίσκεται η Κλαμπ Μπριζ η οποία πέρασε νικηφόρα 3-1 από την έδρα της Άαλμποργκ και τη Δανία. Ο Ουλαρέ στο 25’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Βρυξελλών.
Άμεσα, ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους, με σκόρερ τον Ρεφαέλοφ στο 29’. Στο 61’ ο Πέτερσεν με αυτογκόλ έκανε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους. Το μόνο που κατάφεραν οι πρωταθλητές Δανίας, ήταν να μειώσουν στο 71’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χελένιους.
ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ: Λάρσεν, Πέτερσεν, Θελάντερ, Μπλάμπιεργκ, Βουρζ, Τόμσεν, Μπέρστινγκ (80’ Κρίστενσεν), Μπρεν (46’ Αουγκούστινσεν), Χελένιους, Γιάκομπσεν (62’ Ενέβολντσεν), Ντάλσγκααρντ.
ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Ριάν, Ντε Φο, Ντουάρτε, Μεουνιέρ, Μεσέλε, Μπομπό, Σίμονς, Ρεφαέλοφ (80’ Ντε Σούτερ), Βόρμερ, Γκεντόζ (57’ Σίλβα), Ουλαρέ (68’ Βάσκεθ).