Το καθήκον της έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης στην εξ αναβολής αναμέτρηση με
τη Σεβίλλη όπου επικράτησε 2-1 για να αποσπαστεί στους τέσσερις βαθμούς
από τους διώκτες της.
Μπορεί να μην έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση, ωστόσο η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε το ζητούμενο απέναντι στη Σεβίλλη επικρατώντας 2-1 για να αποσπαστεί στους τέσσερις βαθμούς από την Μπαρτσελόνα.
Ο Χάμες μόλις στο 12’ άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους με τον Γιεσέ στο 36’ να κάνει το 2-0 και να «καθαρίζει» από αρκετά νωρίς το παιχνίδι. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ανδαλουσίας, ήταν να μειώσει στο 80΄ με τέρμα του Άσπας.
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγιας, Αρμπελόα, Βαράν, Σέρχιο Ράμος (9’ Νάτσο), Μαρσέλο, Κεντίρα, Κρόος, Ίσκο, Χάμες (27’ Γιεσέ), Μπενζεμά, Μπέιλ.
ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο (34’ Ρίκο), Φιγκέιρας, Καρίσο, Κολοντζιέτζακ, Ναβάρο, Κρισόβιακ, Ιμπόρα, Μπιά, Ντεουλοφέου (54’ Βιντάλ), Μπακά (67’ Άσπας), Βιτόλο.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5iEgeEL-UFRQ2CJjWiY301xADabSbttyzewkg1NqQ3tJiXEDwfIU1Z-k45loRgIkfGZ-dnUuG15waiKbNikoA56EGR38RLjrXUuzQR6yD0bBeHtpWG7TBgbLjNx5-vz9ugBcoDbGOzCC7/s1600/6e4ff9f3e675130ad9c6de547d4657a2_L.jpg)
Μπορεί να μην έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση, ωστόσο η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε το ζητούμενο απέναντι στη Σεβίλλη επικρατώντας 2-1 για να αποσπαστεί στους τέσσερις βαθμούς από την Μπαρτσελόνα.
Ο Χάμες μόλις στο 12’ άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους με τον Γιεσέ στο 36’ να κάνει το 2-0 και να «καθαρίζει» από αρκετά νωρίς το παιχνίδι. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ανδαλουσίας, ήταν να μειώσει στο 80΄ με τέρμα του Άσπας.
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγιας, Αρμπελόα, Βαράν, Σέρχιο Ράμος (9’ Νάτσο), Μαρσέλο, Κεντίρα, Κρόος, Ίσκο, Χάμες (27’ Γιεσέ), Μπενζεμά, Μπέιλ.
ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο (34’ Ρίκο), Φιγκέιρας, Καρίσο, Κολοντζιέτζακ, Ναβάρο, Κρισόβιακ, Ιμπόρα, Μπιά, Ντεουλοφέου (54’ Βιντάλ), Μπακά (67’ Άσπας), Βιτόλο.