Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για τους «16» του Europa League πήρε η Βιγιαρεάλ ύστερα από τη νίκη της με 2-1 επί της Σάλτσμπουργκ.
Το πρώτο βήμα για να βρεθεί στην επόμενη φάση των νοκ – άουτ του Europa League έκανε η Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» υποδέχτηκε τη Σάλτσμπουργκ για να πάρει τη νίκη με 2-1.
Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Ούτσε στο 32’, ωστόσο η απάντηση από τους Αυστριακούς ήρθε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σοριάνο στο 48’. Τελικά, τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Σερίσεφ στο 54’ με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Γκασπάρ, Μουσάτσιο, Βίκτορ Ρουίζ, Χάιμε Κόστα, Πίνα, Ντος Σάντος (67’ Κάμπελ), Τριγκουέρος, Σερίσεφ, Βιέτο, Ούτσε (70’ Ντος Σάντος).
ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γκουλάσκι, Σβέγκλερ, Ούλμερ, Χίντερεγκερ, Ραμάλιο, Ιλσάνκερ, Λάιτγκαμπ (64’ Κεϊτά), Μπρούνο (64’ Πιρές), Σάμπιτζερ, Τζούρισιν (76’ Μπερίσα).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCqmi6QR5Pz0-ZToShJgJ72E4m30_1BQTsLlO13BeA7W6S74L-K2GybMPTm86j1mbiVq61XW4f7fjwTHTrDgqLtLusSz2M7Vw2rIbWpO9SwE4bjOMpUoMobRElH3NkrPzkVfGXlkGVX0Nv/s1600/04ace6ce054e85c53569553b694289e0_L.jpg)
Το πρώτο βήμα για να βρεθεί στην επόμενη φάση των νοκ – άουτ του Europa League έκανε η Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» υποδέχτηκε τη Σάλτσμπουργκ για να πάρει τη νίκη με 2-1.
Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Ούτσε στο 32’, ωστόσο η απάντηση από τους Αυστριακούς ήρθε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σοριάνο στο 48’. Τελικά, τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Σερίσεφ στο 54’ με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Γκασπάρ, Μουσάτσιο, Βίκτορ Ρουίζ, Χάιμε Κόστα, Πίνα, Ντος Σάντος (67’ Κάμπελ), Τριγκουέρος, Σερίσεφ, Βιέτο, Ούτσε (70’ Ντος Σάντος).
ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γκουλάσκι, Σβέγκλερ, Ούλμερ, Χίντερεγκερ, Ραμάλιο, Ιλσάνκερ, Λάιτγκαμπ (64’ Κεϊτά), Μπρούνο (64’ Πιρές), Σάμπιτζερ, Τζούρισιν (76’ Μπερίσα).