«Αυτοκτονία» για την Παρί Σεν Ζερμέν στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Καέν όπου έμεινε στο ισόπαλο 2-2.
Την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη θέση έστω και προσωρινά έχασε η Παρί Σεν Ζερμέν η οποία παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Καέν, δεχόμενη τα δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Μόλις στο 2’ ο Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εντυπωσιακό γκολ. Στο 40’ ο Λαβέτσι έκανε το 2-0 δείχνοντας να «καθαρίζει» το ματς.
Ωστόσο στο 89’ ο Σάλα μείωσε σε 2-1 και το… σοκ ολοκληρώθηκε στο 92’ από το τέρμα του Μπαζίλε.
ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Σιρίγκου, Οριέρ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος (46’ Νταβίντ Λουίζ), Μάξουελ, Καμπάιγ (16’ Ραμπιό), Βεράτι, Ματουιντί (68’ Φαν ντερ Βιλ), Λούκας, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς.
ΚΑΕΝ: Βερκούτρ, Ιμορού, Ντα Σίλβα, Γιαχία (79’ Σαάντ), Άπια, Σέουμπε (68’ Αντεοτί), Φερέ, Καντέ, Κοϊτά (33’ Μπαζίλε), Μπενεζέ, Σάλα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhRXPbo_2-zD-Ny5x_C24zCZa5nIK2tY-7EhNO4k0HQcg19UJIq3EPuGyrgHytgoup8Tjt-IeeGNtv2XaPelkXR4KcZc9KSgeqMOgZog4blWoTDtM_OyYW347mK0WxzeLonjfZtbx-zTJE/s1600/d8b7f8b1295eb8435a0c8d4b5daa83f3_L.jpg)
Την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη θέση έστω και προσωρινά έχασε η Παρί Σεν Ζερμέν η οποία παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Καέν, δεχόμενη τα δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Μόλις στο 2’ ο Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εντυπωσιακό γκολ. Στο 40’ ο Λαβέτσι έκανε το 2-0 δείχνοντας να «καθαρίζει» το ματς.
Ωστόσο στο 89’ ο Σάλα μείωσε σε 2-1 και το… σοκ ολοκληρώθηκε στο 92’ από το τέρμα του Μπαζίλε.
ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Σιρίγκου, Οριέρ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος (46’ Νταβίντ Λουίζ), Μάξουελ, Καμπάιγ (16’ Ραμπιό), Βεράτι, Ματουιντί (68’ Φαν ντερ Βιλ), Λούκας, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς.
ΚΑΕΝ: Βερκούτρ, Ιμορού, Ντα Σίλβα, Γιαχία (79’ Σαάντ), Άπια, Σέουμπε (68’ Αντεοτί), Φερέ, Καντέ, Κοϊτά (33’ Μπαζίλε), Μπενεζέ, Σάλα.