Πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη μετρούσε η Μίλαν στο πρωτάθλημα, η οποία είχε πάρει για τελευταία φορά τρίποντο στο ματς με τη Νάπολι στις 14 Δεκεμβρίου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjfq0L4FdmMUSewJJ07bdaF2Wgbypm9REe7MfD_czSp5ZfOlmpVQJvaSikMqKhFTAkBWx6MA-eMEaIggpHHsE3QpgNhVXZa6AOl27bPGqR8Nu9qtri5-sbQnsYykR6uoM7kiyVc5UxKacsj/s1600/150325.jpg)
Υποδεχόμενη την Κυριακή την ουραγό Πάρμα της δινόταν μία πρώτης τάξης ευκαιρία να γευτεί τη χαρά των τριών βαθμών και πάλι, κάτι που τελικά έγινε με το τελικό 3-1.
Η Μίλαν άνοιξε το σκορ στο 17' με εύστοχο πέναλτι του Μενέζ, αλλά
επτά λεπτά μετά ένας παλιός της γνώριμος, ο Νοτσερίνο, ισοφάρισε σε 1-1.
Ο Μενέζ ήταν εκείνος που έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Μιλανέζους στο
57', ενώ το τελικό 3-1 έγινε από τον Τζακάρντο ύστερα από πάσα του
Μενέζ.