Το σερί της Νάπολι σταμάτησε η Παλέρμο μετά την εντυπωσιακή εμφάνιση που έκανε στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα» όπου επικράτησε 3-1.
Νίκη Ευρώπης πήρε η Παλέρμο στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Νάπολι επί της οποίας επικράτησε 3-1 και της έκοψε το νικηφόρο σερί των τεσσάρων συνεχόμενων νικών στο Καμπιονάτο.
Ο Λαζάαρ άνοιξε το σκορ στο 14’ για τους γηπεδούχους με τον Βάσκεθ στο 36’ να κάνει το 2-0. Στο 65’ μετά από εντυπωσιακή ομαδική προσπάθεια, ο Ριγκόνι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
Οι «παρτενοπέι» το μοναδικό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 82’ με γκολ του Γκαμπιαντίνι.
ΠΑΛΕΡΜΟ: Σορεντίνο, Ρισπόλι, Αντέλκοβιτς, Τέρζι, Λαζάαρ, Μπολτσόνι, Ριγκόνι, Μπαρέτο (86’ Γιαγιάλο), Κουάισον (69’ Τσόσεφ), Βάσκεθ (78’ Μπελότι), Ντιμπαλά.
ΝΑΠΟΛΙ: Ράφαελ, Μάτζιο, Ραούλ Αλμπιόλ, Μπρίτος, Στρίνιτς, Ζοργκίνιο, Νταβίντ Λόπεζ (69’ Γκαργκάνο), Χοσέ Καγιεχόν, Χάμσικ (54’ Γκαμπιαντίνι), Ντε Γκούζμαν, Ιγκουαΐν (74’ Ζαπάτα).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjttuoeIwv28F2nD_AoTbRb1xn2yG5HXugxLlohRCxC553Q5Y6CDwvPHfL_8RNdAHWjAoyFQkbOM3plG-WInztDpRTqLiW620QsZcNOSTe7M0nf9h0DM80-_zuHCzqJs714ubKOPfGQjtK0/s1600/ed69c182f29018852b9a3ed5f81e7546_L.jpg)
Νίκη Ευρώπης πήρε η Παλέρμο στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Νάπολι επί της οποίας επικράτησε 3-1 και της έκοψε το νικηφόρο σερί των τεσσάρων συνεχόμενων νικών στο Καμπιονάτο.
Ο Λαζάαρ άνοιξε το σκορ στο 14’ για τους γηπεδούχους με τον Βάσκεθ στο 36’ να κάνει το 2-0. Στο 65’ μετά από εντυπωσιακή ομαδική προσπάθεια, ο Ριγκόνι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
Οι «παρτενοπέι» το μοναδικό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 82’ με γκολ του Γκαμπιαντίνι.
ΠΑΛΕΡΜΟ: Σορεντίνο, Ρισπόλι, Αντέλκοβιτς, Τέρζι, Λαζάαρ, Μπολτσόνι, Ριγκόνι, Μπαρέτο (86’ Γιαγιάλο), Κουάισον (69’ Τσόσεφ), Βάσκεθ (78’ Μπελότι), Ντιμπαλά.
ΝΑΠΟΛΙ: Ράφαελ, Μάτζιο, Ραούλ Αλμπιόλ, Μπρίτος, Στρίνιτς, Ζοργκίνιο, Νταβίντ Λόπεζ (69’ Γκαργκάνο), Χοσέ Καγιεχόν, Χάμσικ (54’ Γκαμπιαντίνι), Ντε Γκούζμαν, Ιγκουαΐν (74’ Ζαπάτα).