Την ανατροπή έκανε η Ντιναμό Μόσχας η οποία επικράτησε 3-1 της Άντερλεχτ για να προκριθεί στους «16» του Europa League.
Στην επόμενη φάση του Europa League προκρίθηκε η Ντιναμό Μόσχας η οποίας επιβλήθηκε 3-1 της Άντερλεχτ και σε συνδυασμό με το ισόπαλο 0-0 του πρώτου αγώνα πέρασε στην επόμενη φάση.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29’ με γκολ του Μίτροβιτς, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή. Στο 47’ ο Κοζλόφ έκανε το 1-1, με τον Γιουσούποφ στο 64’ να κάνει το 2-1 μετά από απόκρουση πέναλτι του Προτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 96’ από τον Κουράνι.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ: Γκαμπούλοφ, Σαμπά, Χουμπόσαν, Κοζλόφ, Βενκέρ, Τζούτζακ, Γιουσούποφ, Βαλμπουενά, Ζιρκόφ, Ντενίσοφ, Κοκόριν.
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Νσακαλά, Ντεσάχτ, Ρολάντο, Φάντεν Μπόρε, Ντεφούρ, Ασεαμπόνγκ, Τίλεμανς, Κόντε, Ντεντόνκερ, Μίτροβιτς.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiiKD4iSgqrQbR2-9jcgcnHdd_a1CY9xqJXlTpRwcEG0eQkqJhdkQgTEl6WLTGIMuMnHgZtRR6KsxRUeWD-EMLUBFaQw6Mu22k-x8aOPr5_vz_VNX8oHMqiQWYcF8lmK7EDU58YNkFUNfql/s1600/77389040a9f0a4e4c67a3a0f15efcc16_L.jpg)
Στην επόμενη φάση του Europa League προκρίθηκε η Ντιναμό Μόσχας η οποίας επιβλήθηκε 3-1 της Άντερλεχτ και σε συνδυασμό με το ισόπαλο 0-0 του πρώτου αγώνα πέρασε στην επόμενη φάση.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29’ με γκολ του Μίτροβιτς, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή. Στο 47’ ο Κοζλόφ έκανε το 1-1, με τον Γιουσούποφ στο 64’ να κάνει το 2-1 μετά από απόκρουση πέναλτι του Προτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 96’ από τον Κουράνι.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ: Γκαμπούλοφ, Σαμπά, Χουμπόσαν, Κοζλόφ, Βενκέρ, Τζούτζακ, Γιουσούποφ, Βαλμπουενά, Ζιρκόφ, Ντενίσοφ, Κοκόριν.
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Νσακαλά, Ντεσάχτ, Ρολάντο, Φάντεν Μπόρε, Ντεφούρ, Ασεαμπόνγκ, Τίλεμανς, Κόντε, Ντεντόνκερ, Μίτροβιτς.