Μία… εξωπραγματική Μπάγερν Μονάχου διέλυσε το Αμβούργο 8-0 στην
«Αλιάντζ Αρένα» για να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας με
απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της.
Ακόμα… σκοράρει η Μπάγερν Μονάχου στην αναμέτρηση με το Αμβούργο. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα δεν έδειξε οίκτο απέναντι στο σύλλογο του λιμανιού για να φτάσει στην τεράστια νίκη με 8-0!
Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής για τις δύο ομάδες καθώς οι Βαυαροί έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που αποδεικνύεται και από το εύρος του σκορ. Στο 21’ ο Μίλερ από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ.
Δύο λεπτά αργότερα ο Γκέτσε έκανε το 2-0, ενώ το σκορ του πρώτου μέρους ήταν το 3-0 με σκόρερ τον Ρόμπεν στο 36’. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξαν πολλά με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε ακόμα πέντε τέρματα.
Ο Ρόμπεν στο 47’ έκανε το 4-0 για να πάρει σειρά ο Μίλερ στο 55’ που πέτυχε το δεύτερό του τέρμα για το 5-0. Ένα λεπτό αργότερα ο Λεβαντόφσκι έκανε το 6-0. Στο τελευταίο 20λεπτο, ήρθαν ακόμα δύο γκολ από τους πρωταθλητές.
Στο 69’ ο Ριμπερί έκανε το 7-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το γκολ του Γκέτσε στο 89’.
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ραφίνια, Μπενάτια (59’ Ριμπερί), Μπαντστούμπερ, Μπερνάτ, Σβαϊνστάιγκερ, Αλάμπα, Γκέτσε, Ρόμπεν (71’ Πιζάρο), Μίλερ (66’ Γκαουντίνο), Λεβαντόφσκι.
ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Γκετζ, Τζουρού, Βέστερμαν, Μάρκος (57’ Οστρζόλεκ), Ντιάζ, Φαν ντερ Φάαρτ (57’ Γίρασεκ), Στίμπερ, Γιάνσεν, Ρούντνεφς, Όλιτς (24’ Μίλερ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEijj2R4IgM2IL5w1iYmxzJJj97_oE0s3O_Xb_BuZA1wrnI5cxrbvo_eB4UaGiGrIL3KzlQZ5AXXm_SVc52TqYYG-t2UKdQQEb796mafCyxoPOR4s-D92XXhinJE2w5E9ACoZlmoCYJLsonJ/s1600/d3a7c59b6160febc5e6fc2b062263ff3_L.jpg)
Ακόμα… σκοράρει η Μπάγερν Μονάχου στην αναμέτρηση με το Αμβούργο. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα δεν έδειξε οίκτο απέναντι στο σύλλογο του λιμανιού για να φτάσει στην τεράστια νίκη με 8-0!
Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής για τις δύο ομάδες καθώς οι Βαυαροί έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που αποδεικνύεται και από το εύρος του σκορ. Στο 21’ ο Μίλερ από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ.
Δύο λεπτά αργότερα ο Γκέτσε έκανε το 2-0, ενώ το σκορ του πρώτου μέρους ήταν το 3-0 με σκόρερ τον Ρόμπεν στο 36’. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξαν πολλά με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε ακόμα πέντε τέρματα.
Ο Ρόμπεν στο 47’ έκανε το 4-0 για να πάρει σειρά ο Μίλερ στο 55’ που πέτυχε το δεύτερό του τέρμα για το 5-0. Ένα λεπτό αργότερα ο Λεβαντόφσκι έκανε το 6-0. Στο τελευταίο 20λεπτο, ήρθαν ακόμα δύο γκολ από τους πρωταθλητές.
Στο 69’ ο Ριμπερί έκανε το 7-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το γκολ του Γκέτσε στο 89’.
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ραφίνια, Μπενάτια (59’ Ριμπερί), Μπαντστούμπερ, Μπερνάτ, Σβαϊνστάιγκερ, Αλάμπα, Γκέτσε, Ρόμπεν (71’ Πιζάρο), Μίλερ (66’ Γκαουντίνο), Λεβαντόφσκι.
ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Γκετζ, Τζουρού, Βέστερμαν, Μάρκος (57’ Οστρζόλεκ), Ντιάζ, Φαν ντερ Φάαρτ (57’ Γίρασεκ), Στίμπερ, Γιάνσεν, Ρούντνεφς, Όλιτς (24’ Μίλερ).