Σπουδαίο παιχνίδι για τη φάση των «16» του Champions League όπου η Μπάγερ Λεβερκούζεν υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης.
Να ξεπεράσει το… φράγμα των «16» του Champions League για πρώτη φορά μετά από 13 χρόνια θέλει η Μπάγερ Λεβερκούζεν. Οι «ασπιρίνες» την τελευταία φορά που προκρίθηκαν από τη φάση των «16» ήταν όταν έφτασε στον τελικό όπου ηττήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Η Ατλέτικο από την πλευρά της μετά την ήττα της στον περυσινό τελικό θέλει ανάλογη πορεία για να μπορέσει να δείξει πως δεν ήταν τυχαία η παρουσία της εκεί. Για τους γηπεδούχους θα λείψει ο Ομέρ Τοπράκ που είναι τιμωρημένος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbzS8J7Wuf14dZB8Iy642FcpM-GICnJjhVSdjxAkQnGQ_E6-ENAIdlNeevg1Usgfqt0g-34qd_KHFrMU6uCcs5krVwRRygWPyPDdnEQc1Igv8x66kZ3TFPY5RDN-eLlwTHSGMia9EJTzIz/s1600/d2c558d65ca285dbfd819adb22fae925_L.jpg)
Να ξεπεράσει το… φράγμα των «16» του Champions League για πρώτη φορά μετά από 13 χρόνια θέλει η Μπάγερ Λεβερκούζεν. Οι «ασπιρίνες» την τελευταία φορά που προκρίθηκαν από τη φάση των «16» ήταν όταν έφτασε στον τελικό όπου ηττήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Η Ατλέτικο από την πλευρά της μετά την ήττα της στον περυσινό τελικό θέλει ανάλογη πορεία για να μπορέσει να δείξει πως δεν ήταν τυχαία η παρουσία της εκεί. Για τους γηπεδούχους θα λείψει ο Ομέρ Τοπράκ που είναι τιμωρημένος.