Μετά το φιλικό στην προετοιμασία, ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τη Μπριζ στον γ' προκριματικό γύρο του Champions League, με στόχο την πρόκριση!
Τη Μπριζ θα κληθεί να αντιμετωπίσει ο Παναθηναϊκός στον γ' προκριματικό γύρο του Champions League, στην προσπάθεια του να προκριθεί στα play off.
Πρόκειται για έναν αντίπαλο με τον οποίο ο Παναθηναϊκός έχει ανοιχτούς λογαριασμούς από το παρελθόν, έχοντας αποκλειστεί τις δύο φορές που αντιμετώπισε τη Μπριζ.
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν πρόσφατα σε φιλικό παιχνίδι στην Ολλανδία και έδειξαν ισοδύναμες, με τους Βέλγους να επικρατούν των πράσινων λόγω της μεγαλύτερης αγωνιστικής ετοιμότητας τους.
Σαφώς, πρόκειται για μία ομάδα που δεν τρομάζει το σύνολο του Γιάννη Αναστασίου, αλλά, χρειάζεται μεγάλη προσοχή, συγκέντρωση και προσπάθεια για την επίτευξη του στόχου.