Με γκολ του Μπρίτο στη 200ή του συμμετοχή στο πρωτάθλημα, ο
Ατρόμητος μπήκε με το... δεξί στη νέα σεζόν επικρατώντας με 1-0 στο
Περιστέρι του Λεβαδειακού, που στάθηκε πολύ καλά.
Από τη μία ο Ατρόμητος, με το... μυαλό στα παιχνίδια με την Φενέρμπαχτσε και τη μάχη που δίνει για την είσοδο στους ομίλους του Europa League, κάτι που οφήγησε τον Γρηγορίου σε αλλαγές στο σχήμα. Και από την άλλη μία ομάδα που ουσιαστικά μόλις πριν από λίγες ημέρες έμαθε σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται.
Κι όμως παρά τις... ειδικές καταστάσεις, το παιχνίδι είχε ρυθμό και φάσεις, τουλάχιστον για αυτή την εποχή.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας τον Ατρόμητο που ωστόσο ήταν εκείνος που βρήκε το γκολ. Στην πρώτη του τελική, ο Μπρίτο στο 37' μετά από πάσα του Γοδόι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Σκορ το οποίο ήταν και το τελικό καθώς παρά τις ευκαιρίες που έφτιαξαν οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν.
ΓΚΟΛ: Μπρίτο 37'
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Εμπόου 24', Κυβρακίδης 26', Φυτανίδης 71', Πίτου 79' / Μιλιάζες 39', Στάθης 77', Μιλιοσάβλεφ 86'
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Μπίτολο, Γοδόι, Φυτανίδης, Εμπόου (69' λ.τ. Λαζαρίδης), Μπρίτο, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Στόιτσεφ (69' Ναπολεόνι), Λε Ταλέκ (78' Πίτου)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Τσιντώτας, Μουλόπουλος (63' Μιλιοσάβλεφ), Στάθης, Μίνγκας (79' Ναβάρο), Μαχαίρας, Νικολάου, Ρομέου (63' Γιακουμάκης), Εντούιν, Τριποτσέρης, Μάντζιος, Μιλιάζες
Από τη μία ο Ατρόμητος, με το... μυαλό στα παιχνίδια με την Φενέρμπαχτσε και τη μάχη που δίνει για την είσοδο στους ομίλους του Europa League, κάτι που οφήγησε τον Γρηγορίου σε αλλαγές στο σχήμα. Και από την άλλη μία ομάδα που ουσιαστικά μόλις πριν από λίγες ημέρες έμαθε σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται.
Κι όμως παρά τις... ειδικές καταστάσεις, το παιχνίδι είχε ρυθμό και φάσεις, τουλάχιστον για αυτή την εποχή.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας τον Ατρόμητο που ωστόσο ήταν εκείνος που βρήκε το γκολ. Στην πρώτη του τελική, ο Μπρίτο στο 37' μετά από πάσα του Γοδόι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Σκορ το οποίο ήταν και το τελικό καθώς παρά τις ευκαιρίες που έφτιαξαν οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν.
ΓΚΟΛ: Μπρίτο 37'
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Εμπόου 24', Κυβρακίδης 26', Φυτανίδης 71', Πίτου 79' / Μιλιάζες 39', Στάθης 77', Μιλιοσάβλεφ 86'
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Μπίτολο, Γοδόι, Φυτανίδης, Εμπόου (69' λ.τ. Λαζαρίδης), Μπρίτο, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Στόιτσεφ (69' Ναπολεόνι), Λε Ταλέκ (78' Πίτου)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Τσιντώτας, Μουλόπουλος (63' Μιλιοσάβλεφ), Στάθης, Μίνγκας (79' Ναβάρο), Μαχαίρας, Νικολάου, Ρομέου (63' Γιακουμάκης), Εντούιν, Τριποτσέρης, Μάντζιος, Μιλιάζες