Ο ΠΑΟΚ έχασε (2-1) στη Βέροια και ο Τούντορ έστειλε στα αποδυτήρια τον Μυστακίδη, πριν από τη φάση του νικητήριου γκολ των γηπεδούχων. Παρθενικό γκολ του Ζάιρο με τον Δικέφαλο που άφησε καλές εντυπώσεις.
Αν και φιλική η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Βέροια στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, είχε πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία να παρουσιάσει σε όσους το παρακολούθησαν. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-1 με γκολ των Ναζλίδη (23΄) και Μεραμπασβίλι (90΄), ωστόσο αυτά που μένουν κυρίως είναι το γκολ του Ζάιρο, πρώτο με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στο 73'.
Αλλά και όσα έγιναν πριν τη φάση του 2-1, όταν ο Ίγκορ Τούντορ έδιωξε τον Μυστακίδη στα αποδυτήρια μετά από μία κακή τελική επιλογή του και την απροθυμία του να κοντοσταθεί και να ακούσει τις παρατηρήσεις του προπονητή του. Σε καθαρά αγωνιστικό επίπεδο, ο ΠΑΟΚ έπαιξε με δύο ενδεκάδες σε 4-3-3. Στο πρώτο μέρος είχε αμυντικά προβλήματα, στο δεύτερο λιγότερα. Ο Ροντρίγκες, που έκανε ντεμπούτο στο πρώτο μέρος έδειξε ότι θέλει λίγο χρόνο να βρει πατήματα και να προσαρμοστεί, ενώ Μαλεζάς και Ζάιρο (ειδικά ο Βραζιλιάνος) που έπαιξαν στο δεύτερο, ήταν καλύτεροι και πιο έτοιμοι.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βέροια: Καντιμίρης, Μαλόν, Εντζεγκουέλε, Μαραγκός, Γιαννούλης, Βεργώνης, Μπαλάφας, Γιουσούφ, Μαγιέφσκι, Αμπντούν, Ναζλίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Τσουμάνης, Παυλίδης, Τάτος, Νάστος, Μερεμπασβίλι, Γεωργιάδης, Μελικιώτης
ΠΑΟΚ (α΄ μέρος): Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Πέλκας, Μακ, Ροντρίγκες, Κουλούρης.
ΠΑΟΚ (β΄ μέρος): Γλύκος, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Μαντούρο, Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Μυστακίδης, Ζάιρο, Σαλπιγγίδης
Αν και φιλική η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Βέροια στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, είχε πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία να παρουσιάσει σε όσους το παρακολούθησαν. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-1 με γκολ των Ναζλίδη (23΄) και Μεραμπασβίλι (90΄), ωστόσο αυτά που μένουν κυρίως είναι το γκολ του Ζάιρο, πρώτο με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στο 73'.
Αλλά και όσα έγιναν πριν τη φάση του 2-1, όταν ο Ίγκορ Τούντορ έδιωξε τον Μυστακίδη στα αποδυτήρια μετά από μία κακή τελική επιλογή του και την απροθυμία του να κοντοσταθεί και να ακούσει τις παρατηρήσεις του προπονητή του. Σε καθαρά αγωνιστικό επίπεδο, ο ΠΑΟΚ έπαιξε με δύο ενδεκάδες σε 4-3-3. Στο πρώτο μέρος είχε αμυντικά προβλήματα, στο δεύτερο λιγότερα. Ο Ροντρίγκες, που έκανε ντεμπούτο στο πρώτο μέρος έδειξε ότι θέλει λίγο χρόνο να βρει πατήματα και να προσαρμοστεί, ενώ Μαλεζάς και Ζάιρο (ειδικά ο Βραζιλιάνος) που έπαιξαν στο δεύτερο, ήταν καλύτεροι και πιο έτοιμοι.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βέροια: Καντιμίρης, Μαλόν, Εντζεγκουέλε, Μαραγκός, Γιαννούλης, Βεργώνης, Μπαλάφας, Γιουσούφ, Μαγιέφσκι, Αμπντούν, Ναζλίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Τσουμάνης, Παυλίδης, Τάτος, Νάστος, Μερεμπασβίλι, Γεωργιάδης, Μελικιώτης
ΠΑΟΚ (α΄ μέρος): Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Πέλκας, Μακ, Ροντρίγκες, Κουλούρης.
ΠΑΟΚ (β΄ μέρος): Γλύκος, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Μαντούρο, Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Μυστακίδης, Ζάιρο, Σαλπιγγίδης